Urządzamy jadalnie

Jadalnia jest miejscem gdzie praktycznie każda rodzina spędza dość dużo czasu. W niektórych domach używana jest ona tylko a czasie świąt lecz w każdym domu być powinna. Więce »

 

Polskie mieszkania

block-of-flats-1383113-mMieszkanie własne chce mieć każdy, wielu chce wybudować sobie na przedmieściach nowy domek z ogródkiem i garażem, wielu pragnie kupić segment w szeregówce, połówkę bliźniaka takie marzenia posiada zapewne każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu doży, aby je zrealizować jednak nie każdemu się to udaje ze względów finansowych oraz możliwości kredytowych jakie oferują banki. Niestety nie jest to proste, nie jest, bo brak tego najpowszechniejszego środka płatniczego jakim jest pieniądz.

 

Pieniędzy nie ma, ponieważ zarobki rzadko kiedy wystarczają na uskładanie odpowiedniej gotówki na nowe lokum, nie ma ich, ponieważ banki, mimo wielu przepięknych i kuszących reklam, niezbyt chętnie przyznają długoterminowe pożyczki. Banki pożyczek nie udzielają, klienci pieniędzy nie mają, w tym logicznym ciągu dodać należy jeszcze deweloperów, którzy plajtują, agencje nieruchomości, biura projektowe, firmy budowlane, które mają coraz większe problemy z utrzymaniem się na rynku. Mamy zatem modelowy wręcz przykład kryzysu ekonomicznego w sektorze nieruchomości. Niestety nic nie wskazuje na to, by w najbliższych tygodniach sytuacja ta polepszyła się. Należy czekać na lepsze czasy, może lepszy, przyszły 2010 rok.