Urządzamy jadalnie

Jadalnia jest miejscem gdzie praktycznie każda rodzina spędza dość dużo czasu. W niektórych domach używana jest ona tylko a czasie świąt lecz w każdym domu być powinna. Więce »

 

Podłogi w mieszkaniu

Montaż wykładziny zazwyczaj nie jest trudną rzeczą i nie wykracza ponad zdolności i umiejętności zwyczajnego faceta co innego cyklinowanie parkietów czy czyszczenie podłogi gdy zabrudzimy sobie parkiet. Przed przystąpieniem do tej pracy jednak warto jest się przygotować, zwłaszcza, jeżeli robimy to po raz pierwszy lub dawne tego nie robiliśmy. Pierwsza sprawa to podłoże, powinno być równe, czyste i suche. Idealnie gdyby na podłożu nie było żadnych pęknięć. Wyżej wymienione rzeczy zagwarantują nam prawidłowe ułożenie wykładziny jak i również to, że będzie ona miała odpowiednią akustykę oraz będzie się cechowała właściwą izolacją. Zanim rozpoczniemy montaż wykładziny na stałe koniecznie powinniśmy rozłożyć ją na 24 godziny w pomieszczeniu gdzie będzie leżała. To pomoże w jej adaptacji. Kolejna sprawa to rozłożenie i sprawdzenie wykładziny na sucho bez kleju, wiem że brzmi to dość groteskowo jednak zapewniam was że wiele osób posmaruje wykładzinę klejem bez wcześniejszego jej zmierzenia. No a chyba wszyscy doskonale sobie zdajemy sprawę w jaki sposób się to skończy. Dlatego lepiej dmuchać na zimne.

Jedną z ostatnich czynności, jakie wykonujemy w domu na zakończenie budowy jest układanie podłóg. Zanim jednak do tego dojdzie wcześniej pamiętajmy o tym aby zrobić dobrze wylewkę. Jak jest to ważne mogę powiedzieć na swoim przykładzie, gdy miałem źle zrobioną wylewkę i musiałem ściągać panele.

Jeszcze raz robić wylewkę i układać panele. Oczywiście nie jest to jakiś straszny problem w momencie, kiedy robimy to sami, jednak jeżeli mielibyśmy wołać fachowców to koszty wzrosłyby diametralnie. Jakość wylewki w dużej mierze zależy od tego, z jakich materiałówce chcemy układać podłogę. Jeżeli planujemy położyć na podłodze parkiety wylewka musi być niemalże idealnie równa. W przeciwnym wypadku grozi nam, że będzie podłoga pływała i się ruszała, nawet, jeżeli będzie to nieodczuwalne to po pewnym czasie może doprowadzić do uszczerbku w podłodze. Zresztą sprawdzanie poziomu jest pierwszą rzeczą jaką będzie robił szanujący się parkieciarz. Możecie być pewni ze dobry fachowiec w tej branży nie podejmie się robienia na krzywej podłodze.