Urządzamy jadalnie

Jadalnia jest miejscem gdzie praktycznie każda rodzina spędza dość dużo czasu. W niektórych domach używana jest ona tylko a czasie świąt lecz w każdym domu być powinna. Więce »

 

Nieruchomości a kryzys

triangular-corner-house-1381686-mGlobalny zastój ekonomiczny miał ominąć Polskę, a nie ominął naszych sąsiadów jak Niemcy i Francję, tak mówili zarówno przesadni optymiści jak i zwykli populiści. Politycy zawsze wszystko mają pod kontrolą, sytuacja zawsze jest do opanowania. Dziś również nie ma w kwestii polskiej gospodarki tragedii, ale nie można mówić, że kryzys ominął nasz kraj. Polacy codziennie tracą pracę, mają problemy z otrzymaniem kredytu hipotecznego.

 

Ten ostatni spowodował, że popyt na mieszkania spadł, agencje nieruchomości nie mają komu sprzedać mieszkań, budownictwo mieszkaniowe popada w ekonomiczne tarapaty, architekci nie mają komu projektować domów. Sytuacja ta dotyczy przede wszystkim budownictwa i nieruchomości mieszkaniowych. Nieruchomości biurowe mają się całkiem nieźle, nie odczuwają w ostatnim czasie zgubnych skutków gospodarczego zamieszania, wciąć powstają w największych polskich miastach lokale użytkowe, biura, magazyny, hurtownie i hale. Banki jednak na budowę i kupno domów nie przyznają zbyt chętnie kredytów, dlatego coraz taniej można dziś kupić nowe mieszkanie, wybudować dom za miastem. Taniej, nie znaczy łatwiej, nie każdy przecież posiada na koncie oszczędności.