Urządzamy jadalnie

Jadalnia jest miejscem gdzie praktycznie każda rodzina spędza dość dużo czasu. W niektórych domach używana jest ona tylko a czasie świąt lecz w każdym domu być powinna. Więce »

 

Nieruchomości a kredyty

Kredyt bankowy niejednemu dziś śni się po nocach, śni się pożyczka, która nie tyle będzie atrakcyjna do spłacenia, co po prostu będzie dostępna. Wybrzydzać dziś niestety nie można, banki oferują kredyty hipoteczne nielicznym szczęściarzom. Sektor budownictwa mieszkalnego, nieruchomości i architektury mieszkalnej ma obecnie nie lada problem. Nie opłaca się bowiem budować nowych obiektów, ponieważ ze sprzedażą już tych istniejących pośrednicy mają problemy. Dlatego często klient może się załapać na całkiem atrakcyjną ofertę mieszkaniową.

 

Trzeba jednak posiadać stosowną gotówkę; jeśli na banki nie ma co liczyć, pozostają oszczędności. Klient dysponujący odpowiednią kwotą od ręki może kupić mieszkanie w kamienicy, bloku, może zlecić budowę domku na przedmieściach, kupić część bliźniaka czy domu szeregowego. Całkiem inaczej wygląda sprawa budownictwa i nieruchomości komercyjnych, które nie mają najmniejszych powodów do narzekań, w ostatnim czasie można nawet odnotować wzrost sprzedaży lokali komercyjnych, biur i magazynów przemysłowych jakie są dostępne na rynku nieruchomości oraz ciągle powstają nowe nieruchomości. Z tego względu coraz trudniej dostać kredyt na własne mieszkanie.