Urządzamy jadalnie

Jadalnia jest miejscem gdzie praktycznie każda rodzina spędza dość dużo czasu. W niektórych domach używana jest ona tylko a czasie świąt lecz w każdym domu być powinna. Więce »

 

Mysz

Mysz to małe, futerkowe zwierzątko, jest także gryzoniem. Trzymane jest równie chętnie w domach, jak świnki morskie oraz chomiki. Mają różne kolory futerek np. białe, czarne czy brązowe, jak także mieszane.
Chociaż kobiety i małe dziewczynki z natury boją się myszy, to te myszy domowe są trochę inne. Po pierwsze są mniejsze i krzywdy nam nie zrobią żadnej. Gdy się jej bliżej pozna i dokładnie przyjrzy to nie są one takie złe i straszne, tak więc nie trzeba przed nimi uciekać.
Trzymane są w klatce, gdzie mają wszystko, co im do życia i szczęścia potrzebne. Nie muszą robić tego same, chętnie przyjmą do swojego domku innego towarzysza. Należy pamiętać, że jeśli mamy już myszkę to nie decydujmy się na kota, bo to jej najgorszy wróg. Taki kot nie odejdzie od klatki i nigdy nie zaakceptuje jej na swoim terenie. Taka już jest natura, koty nie lubią myszy. A jednocześnie powinniśmy dbać o swoje zwierzątko, jakim jest mysz i nie narażać jej na traumatyczne przeżycia, gdyż może to się skończyć nawet zgonem naszej kochanej myszki.