Urządzamy jadalnie

Jadalnia jest miejscem gdzie praktycznie każda rodzina spędza dość dużo czasu. W niektórych domach używana jest ona tylko a czasie świąt lecz w każdym domu być powinna. Więce »

 

Malowanie w mieszkaniu

Malowanie mieszkania nie jest zajęciem bardzo skomplikowanym, jednak warto jest się do niego dobrze przygotować, taki remont może być całkiem przyjemny, jednak jak to remonty do siebie mają, czasem coś nie wychodzi. Zwłaszcza jeśli łazienka ma być malowana, wówczas dobrze jest mieć odpowiednią farbę.. Wówczas pójdzie ono nam sprawnie i bez niespodzianek. Jeżeli mówimy o przygotowaniu mam tutaj na myśli zarówno sprzęt, farbę jak i samą ścianę do malowania. No, więc zaczynamy, zakładam, że już byliście w sklepie i zakupiliście niezbędne malarskie akcesoria jak wałek, farbę, kuwetę czy folię. Co tam komu potrzeba. Teraz bierzemy się za ścianę. Jeżeli malujemy ścianę, na której wcześniej była farba lub tapeta, to należy ją oczyścić na tyle dokładnie na ile się da. Pozbywamy się starych resztek tapety czy odchodzącej farby. Następnie szukamy dziur po kołkach rozporowych, które służyły np. do montażu obrazów. Takie dziury dobrze jest zagipsować. Po tych czynnościach musimy ścianę zagruntować i odczekać. Czas oczekiwania zależny jest od producent gruntu i zazwyczaj wynosi do 12 godzin. Jeżeli nie zagruntujemy ściany to w trakcie malowania będzie nam się łuszczyła farba i będzie odchodziła co zapewne doprowadzi nas do frustracji.

Malujemy łazienkę
W poprzednim artykule omawialiśmy przygotowanie do malowania, w tym będziemy kontynuowali naukę malowania. Tym razem jednak zabierzemy się za pomieszczenia mokre. Poprzez pomieszczenie mokre rozumiemy łazienkę czy kuchnię, takie miejsca gdzie jest duza wilgotność i często rozlewa się woda. Tego typu pomieszczenia dobrze jest malować specjalną farbą. Teoretycznie moglibyśmy pomalować kuchnię czy łazienkę w ten sam sposób, co pokoje i przy użyciu tych samych farb, oczywiście jakiś czas nam to wystarczy. Jednak musimy się liczyć z dość mocnym rozwojem grzyba.

Zwykła emulsja jest miejscem gdzie idealnie rozwijają się zarazki i bakterie w kontakcie z wilgocią. Dlatego malując pomieszczenia mokre dobrze jest skorzystać ze specjalnie do tego przystosowanych farb, które mają zwiększoną odporność na wchłanianie wody. Kiedyś aby zabezpieczyć farbę przed chłonięciem wody dodawało się do farby wapna, co prawda metoda była skuteczna przeciwko wodzie jednak powodowała słabsze trzymanie się farby.